Autor: Ivana Petrović Balaban, 5. 4. 2022.

S velikom ljubavlju za sve njuške i šape

Naši učenici, njihove učiteljice i roditelji ispisali su prekrasnu priču o humanosti, pomaganju i ljepoti darivanja.

Mi smo mali, ali smo pokazali da želimo i hoćemo bit  „Kap dobrote“ onima  koji  su u  potrebi. Odazvali smo se na Akciju, Azil Dumovec pomaže kućnim ljubimcima iz Ukrajine. Pomogli smo kućnim ljubimcima iz Ukrajine, donirajući hranu, dekice i poslastice….

S obzirom da ove školske godine imamo Projekt o kućnim ljubimcima, kao našim prijateljima, pružila nam se mogućnost da i na ovaj način, sudjelujemo u ovoj Akciji.  Odlučili smo aktivno poduprijeti Akciju i dati svoj doprinos kako bismo pomogli dragim i privrženim kućnim ljubimcima koji doživljavaju veliku traumu zajedno s obiteljima u kojima žive. Na taj način bili smo ruka pomoći malim, ali vrijednim doprinosom.

Naša sreća bila je očita i velika, osjetili smo  radost i ispunjenost koja je posljedica pomoći u obliku darivanja kućnim ljubimcima koji su u potrebi. Upoznavali smo život kućnih ljubimaca, njihove potrebe, brigu o njima koju im može pružiti čovjek, uočili njihove neugodne okolnosti u kojima se mogu naći, a koje su posljedice nebrige i zanemarivanja, crtali smo kućne ljubimce, slali im poruke, skupljali hranu, delicije…

Prikupljeno smo odnijeli u azil Dumovec - sklonište za nezbrinute životinje i uživali u obilasku skloništa i upoznali djelatnost skloništa i njegovu svrhu. Razgovarali smo i s ljubaznim  djelatnicima koji se brinu za sve drage njuške i šape kojima su pomoć i zaštita potrebni.

Učenici su razumjeli i shvatili da je važno pomagati i da njihov mali, „sitni“ doprinos u obliku dara, životinjama kojima je pomoć potrebna, znači jako puno. Učenici su osjetili duh davanja, brige, zajedništava i solidarnosti.

U samo jednoj hvale vrijednoj Akciji ostvarilo se jako mnogo. Svi zajedno smo se podsjetili da je uvijek DOBRO ČINITI DOBRO, a ostvarili su se i ishodi kurikuluma među predmetnih tema: građanski odgoj i obrazovanje, financijska pismenost, osobni i socijalni rast i razvoj……učilo se biti empatičan i  dobar - činiti dobra djela.

Veliko hvala svima koji su doprinijeli da se ova Akcija ostvari.

Kao lijepa uspomena ove priče pogledajte fotografije koje govore više od riječi.

« Svibanj 2024 »