Povijest Centra

Pedagoški rad Centra za odgoj i obrazovanje "Goljak" počeo je 1946. g.  u okviru Zavoda za rehabilitaciju djece oboljele od cerebralne paralize Zagreb. Kao Centar za odgoj i obrazovanje "Goljak" registrira  se 27. veljače 1984. godine.

Djelatnost Centra odvija se trenutno na 4 lokacije: Zelengaj, Goljak 2, Banjavčićeva 16 i  Našička 5. Uz suglasnost nadležnog Ministarstva dio programa Centra provodi se i u stanu obitelji (Rad s djetetom i roditeljima u obitelji).

Djelatnost Centra je odgoj, obrazovanje i rehabilitacija djece i mladeži s motoričkim poremećajima i kroničnim bolestima kroz sljedeće programe:

Predškolski odgoj i obrazovanje djece s motoričkim teškoćama i kroničnim bolestima

Osnovno školovanje djece i mladeži s motoričkim teškoćama i kroničnim bolestima

Program radnog osposobljavanje do 21. godine života

U razrednoj nastavi provodi se program posebnih pedagoško-defektoloških postupaka u koji su uključeni i sadržaji korištenja računalne tehnologije. U Centru je organiziran produženi stručni postupak koji uključuje učenje, izradu domaćih zadaća i primjenu znanja te rehabilitacijske programe i sadržaje interesnih skupina.

U neposrednom odgojno-obrazovnom radu sučenicima rade učitelji - edukacijski rehabilitatori, predmetni učitelji, njegovatelji, terapeuti, tiflopedagog i stručni suradnici (psiholog, pedagog, logoped). Osnovno načelo rada stručnjaka edukacijskih rehabilitatora i učitelja u Centru je INDIVIDUALIZIRANI PRISTUP koji podrazumijeva izbor metoda i motivirajućih strategija rada te planiranje i izradu programa za svakog učenika ovisno o njihovim mogućnostima i potrebama.

Centar „Goljak“ pruža podršku učenicima, roditeljima, učiteljima i školama koje uključuju učenike s motoričkim teškoćama i kroničnim bolestima u redovite programe odgoja i obrazovanja kroz MOBILNI STRUČNI TIM koji provodi savjetodavnu pomoć i edukaciju za rad s tim učenicima.

Prezentaciju o našem djelovanju možete preuzeti #ovdje

Kalendar školske godine 2018./2019.

« Prosinac 2018 »

Centar za odgoj i obrazovanje "Goljak" Zagreb / Goljak br. 2, HR-10000 Zagreb / centar-odgojiobrazovanje-goljak.skole.hr / ured@centar-odgojiobrazovanje-goljak.skole.hr