Radionice

-----------------------------------------------------------

Autor: Ivana Petrović Balaban, 16. 12. 2020.

Prosinac je mjesec u kojem se razveseljavaju djeca, te se pripremaju za najradosnije blagdane. Pripreme su bile ispunjene duhom zajedništva, rada, nade, iščekivanja. To je vrijeme za idealne prilike za mnogobrojne aktivnosti s učenicima pa smo imali pune ruke posla, te smo od različitog materijala i puno mašte izrađivali čizmice, čestitke, ukrase za bor, te se trudili činiti dobra djela. Učenici su sa svojim učiteljicama Anom Petričević i Grozdanom Šitum - Madunić uredili svoj prostor  pri čemu su pokazali zajedništvo, povezanost maštovitost i kreativnost. Učionica je postala lijepa , svečana, ozračje u razredu puno radosti, povezanosti druženja rada i igre.  Zajedničkim su snagama uređivali svoj prostor, svaka aktivnost je protekla u vedrom i veselom ozračju.

Blagdani su s razlogom vrijeme radosti, zbližavanja, druženja i darivanja, trenuci koje dijelimo s prijateljima iz razreda ostaju nam za cijeli život. Kroz ozračje koje stvaramo u svojim razredima učenici stječu iskustva emocionalne i socijalne povezanosti, pripadnosti i vlastitog identiteta. Važno je da učenicima za blagdane i obilježavanje važnih datuma darujemo vrijeme, pažnju i iskoristimo različite načine da im približimo važnost  blagdana. Što šarenije to bolje, najbolja je ideja za obilježavanje važnih nam dana u godini. Kreirali smo vlastite ukrase, pravili čizmice, umatali i razmatali poklone,  i stvarali najljepše ukrase  za pravi ugođaj. Pustili smo maštu na volju i od različitih materijala izrađivali ukrase za blagdane i  i preselili blagdane u našu učionicu. Slušali smo i pjesme i priče u kojima su naši junaci bili bliži i stvarniji. Čitanje priča i gledanje filmova najljepši su trenuci koji nas asociraju i približavaju nam blagdanski ugođaj, a dragi nam likovi i događaji  postaju još bliži i stvarniji. Naučili smo da je blagdansko razdoblje vrijeme je topline, dobrote, druženja, darivanja.