Radionice

Autor: Ivana Petrović Balaban, 6. 7. 2019.

MLADI MEDIJATORI

Voditelj izvannastavne aktivnosti : Vesna Matijević Knez, prof. defektolog

Suradnik: Tanja Dejanović Šagadin, prof. psiholog

Mladi medijatori uvedeni su kao izvannastavna aktivnost školske godine 2016./2017. kao preventivni školski program Centra za odgoj i obrazovanje „Goljak“.

U okviru ove izvannastavne aktivnosti učenici uče socijalne vještine i njihovu primjenu u svakodnevnom životu.

Kroz sadržaje koji se obrađuju s učenicima,  učenike se uči prepoznavanju i imenovanju emocija, prepoznavanju neverbalnih znakova emocija i komunikacije, razlikovanju verbalne i neverbalne komunikacije, primjeni JA poruka u sakodnevnoj komunikaciji kao i razlikovanju JA i TI poruka, prepoznavanju uzroka i dinamike sukoba, a kao najvažniji segment i krajnji cilj – nenasilno rješavanje sukoba.

Tijekom školske godine 2017./2018. realiziran je projekt u suradnje Mladih medijatora Centra za odgoj i obrazovanje „Goljak“ i Malih medijatora  Osnovne škole „Luka“, Sesvete pod nazivom GoLuka koji je prezentiran na  3. međunarodnoj konferenciji školske medijacije.

Kroz navedeni projekt učenici su ostvarili nova prijateljstva družeći se kroz osmišljene aktivnosti obiju škola i upoznali profesionalnu medijatoricu Anu Žnidarec Čučković koja je spremno odgovarala na njihova pitanja.

U okviru suradnje Centra za odgoj i obrazovanje „Goljak“ i Foruma za slobodu odgoja na projektu „Sretno dijete“ realizirana je edukacija iz osnovne medijacije za 6 učitelja i 1 stručnog suradnika  Centra za dogoj i obrazovanje „Goljak“.

U školskoj godini 2018./2019., Mladi medijatori obilježili su i dan tolerancije kroz radionicu i izradu plakata na temu tolerancije koji je izvješen na oglasnoj ploči Centra.

« Travanj 2024 »